Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Powroty” w Olsztyńskim Teatrze Lalek

„Powroty” – to niezwykły spektakl przygotowany przez Olsztyński Teatr Lalek. Sztuka opowiada o holokauście i życiu za drutami kolczastymi obozu w Oświęcimiu.

Pomysłodawczynią przedstawienia jest aktorka Jagna Polakowska.

00:00 / 00:00

Reżyserka i autorka tekstu Helena Radzikowska przyznała, że realizacja sztuki wymagała szczególnego przygotowania.

00:00 / 00:00

Tekst, napisany przez reżyserkę Helenę Radzikowską powstał w wyniku wielodniowych przygotowań z aktorkami: pomysłodawczynią spektaklu Jagną Polakowską, Moniką Gryc oraz Karoliną Sadowską. Artystki wspólnie oglądały filmy, dzieliły się uwagami z lektur, a nawet, by lepiej poznać temat odwiedziły Muzeum Auschwitz-Birkenau. W sztuce można usłyszeć Hymn Szkoły Podstawowej im. Pomnika Dzieci i Więźniów Auschwitz-Birkenau w Brzezince. Autor słów hymnu pozostaje nieznany.

Spektakl powstał dzięki finansowaniu z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Czwartkowa (2 września) i piątkowa (3 września) prezentacja jest bezpłatna, wymagane są jedynie wejściówki, które można odebrać w kasie teatru.

Dzisiejsza premierowa sztuka była transmitowana on-line w formie streamingu.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, sztuka
Kolejna edycja spotkań z teatrem. Trwają Mazurskie Wędrówki Teatralne

To już 8 edycja spotkań publiczności z teatrem, który swoje spektakle prezentuje w mazurskiej ponad 100 - letniej Stodole Chochół pod Szczytnem. Przedstawienia dotyczą spraw związanych...

Zamknij
RadioOlsztynTV