Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejna edycja spotkań z teatrem. Trwają Mazurskie Wędrówki Teatralne

To już 8 edycja spotkań publiczności z teatrem, który swoje spektakle prezentuje w mazurskiej ponad 100 – letniej Stodole Chochół pod Szczytnem. Przedstawienia dotyczą spraw związanych z historią i ludźmi żyjącymi na tych terenach, kierowanych nierzadko przez siły nadprzyrodzone.

Prapremierę miał już spektakl Diabli Nadali, teraz aktorzy przygotowali kolejny: „Ring 1920”. Z kolei później będzie można obejrzeć spektakl oparty o historie związane z mieszkańcami Świętajna.

Projekt Mazurskich Wędrówek Teatralnych potwra do końca października. Najbliższy spektakl odbędzie się 12 września. Organizatorem Mazurskich Wędrówek Teatralnych pod patronatem Radia Olsztyn, jest Stowarzyszenie Anima.

Dodajmy, że … na ukończeniu w Radiu Olsztyn są 3 słuchowiska radiowe oparte o spektakle zrealizowane w Stodole Chochół w poprzednich latach – to „Dzika Jabłoń”, „Zające na kordonie” i „Brama”. Autorem scenariuszy jest Robert Wasilewski.

Autor: J. Golon
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, słuchowisko
„Wydrążona iglica” na antenie Radia Olsztyn. Słuchaj od poniedziałku do piątku o godz. 13.45

Słynny dżentelmen włamywacz - Arsene Lupin na antenie Radia Olsztyn. W słuchowisku opartym na książce „Wydrążona iglica” usłyszymy wielu znanych i lubianych aktorów związanych z regionem....

Zamknij
RadioOlsztynTV