Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Powinny nas obowiązywać europejskie standardy”. Po dojściu do władzy Lewica zapowiada wprowadzenie „Paktu dla kobiet”

Fot. M.Lewiński

Kandydaci komitetu Sojuszu Lewicy Demokratycznej o propozycjach dla kobiet mówili podczas konferencji prasowej w Olsztynie.

Kandydaci komitetu SLD w wyborach do Sejmu, czyli m.in. Marcin Kulasek, Małgorzata Matuszewska-Boruc, Małgorzata Olkowska, Lucyna Kobylińska i Bartosz Grucela podpisali w Olsztynie „Pakt dla kobiet” zachęcając do tego pozostałe komitety opozycyjne Koalicję Obywatelską i PSL wraz z Koalicją Polską.

Pierwszy punkt paktu to „prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12 tygodnia”.

Powinny nas obowiązywać europejskie standardy. Kobieta powinna móc przerwać ciążę z różnych powodów, nawet takich, że nie ma odpowiednich warunków materialnych

– mówiła Małgorzata Matuszewska-Boruc.

Kolejny punkt „Paktu dla kobiet” dotyczy dostępu do nowoczesnej antykoncepcji, a trzeci ustawowej gwarancji refundacji in vitro. Lewica spisała pakt liczący 10 punktów, wśród nich są również postulaty dotyczące parytetów we władzach publicznych i gwarancji miejsca w żłobku dla każdego dziecka.

„Jedynką” SLD w okręgu olsztyńskim obejmującym centralną i wschodnią część województwa warmińsko-mazurskiego jest Marcin Kulasek. Przypomnijmy, że liderem listy PiS jest prof. Wojciech Maksymowicz, Koalicji Obywatelskiej Janusz Cichoń, Konfederacji Piotr Lisiecki, PSL-u Urszula Pasławska, a „Skutecznych” Piotra Liroya-Marca Paweł Abramski.

Fot. M.Lewiński

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, wybory, parytety, lewica
Monika Falej: Alimenty powinny być ścigane tak, jak podatki. Oglądaj Poranne pytania

Lewica prezentuje Pakt dla Kobiet, ale sama ma problem z parytetami na listach wyborczych. To trudny temat - przyznała w Porannych pytaniach Monika Falej z Wiosny,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV