Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Powiat olsztyński w gronie Innowacyjnych Samorządów 2014

Siedziba starostwa powiatowego w Olsztynie. Fot. Łukasz Węglewski

Powiat olsztyński zdobył m.in. nagrodę główną za projekt E-mapa i wyróżnienie w kategorii Kultura – za innowacyjną edukację w Powiatowej Szkole Muzycznej w Dywitach.

Mirosław Pampuch

Projekt E-mapa dotyczył zasobów geodezyjnych i kartograficznych. Chodziło o przerobienie ich do postaci cyfrowej.

– Dzięki niemu nadrabiamy kilkunastoletnie zaległości i jesteśmy przykładem wyjścia do inwestorów – komentował Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.

Janusz Ciepliński

Z kolei Powiatowa Szkoła Muzyczna w Dywitach została doceniona za innowacyjny sposób nauczania gry na instrumentach smyczkowych. To metoda, która uwzględnia możliwości percepcyjne bardzo małych dzieci.

– Jesteśmy drugą szkołą w Polsce, która wdrożyła do nauczania metodę o nazwie Colourstrings – podkreślił Janusz Ciepliński, dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach. Ten sposób nauki gry na instrumentach jest wykorzystywany m.in. w Niemczech, Czechach i Finlandii.

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mirosław Pampuch, powiat olsztyński, innowacyjny samorząd
Mirosław Pampuch: zawiesiłem swoje członkowstwo w Platformie Obywatelskiej

Na szczeblu samorządowym, komitety pozapartyjne w sposób pełniejszy reprezentują interesy mieszkańców - przekonywał w Porannych Pytaniach starosta olsztyński Mirosław Pampuch. Gość Radia Olsztyn, związany dotychczas z...

Zamknij
RadioOlsztynTV