Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mirosław Pampuch: zawiesiłem swoje członkowstwo w Platformie Obywatelskiej

Starosta olsztyński Mirosław Pampuch. Fot. Ł. Sadlak

Na szczeblu samorządowym, komitety pozapartyjne w sposób pełniejszy reprezentują interesy mieszkańców – przekonywał w Porannych Pytaniach starosta olsztyński Mirosław Pampuch.

Gość Radia Olsztyn, związany dotychczas z Platformą Obywatelską, w nadchodzących wyborach startuje do Rady Powiatu z komitetu wyborczego Nasz Powiat. Zdaniem Mirosława Pampucha, pozapartyjny komitet jest bliższej mieszkańców i rozwiązywania ich problemów, dlatego wyborcy mogą mieć pewność, że wszelkie decyzje będą zapadały na sesji Rady Powiatu.

Mirosław Pampuch zwrócił uwagę na to, że jednym z największych problemów samorządów są drogi. Samorządy gminne i powiatowe pozostawiono z tym problemem. Gość Porannych Pytań podkreślił, że samorządy wojewódzkie mogą korzystać ze środków unijnych na drogi województwa, drogi krajowe są natomiast zasilane z funduszu drogowego, a samorządy powiatowe muszą radzić sobie same. Powiat olsztyński, który dysponuje siecią dróg o długości prawie tysiąca kilometrów, otrzymuje zwiększoną subwencję w wysokości 3,5 miliona złotych na rok, tymczasem utrzymanie tych dróg rocznie kosztuje 7 milionów złotych. Mirosław Pampuch dodał, że w ostatniej kadencji, na modernizację dróg powiatowych, udało się zdobyć około 60 milionów złotych. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Michała d’Obyrna z Mirosławem Pampuchem

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mirosław Pampuch, starosta olsztyński
Narodowe Czytanie w Gryźlinach

Najpierw był Pan Tadeusz Adama Mickiewicza, potem Zemsta Aleksandra Fredry, a w tym roku - Potop Henryka Sienkiewicza. W wielu miastach, wsiach i miasteczkach w całym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV