Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poszukiwani wolontariusze do kwestowania na olsztyńskich nekropoliach. Brakuje kilkunastu osób

Fot. Przemysław Getka

Społeczny Komitet Ratowania Danych Cmentarzy, szuka wolontariuszy do corocznej kwesty w dniu Wszystkich Świętych. Pieniądze zbierane są na odnawianie historycznych nagrobków na olsztyńskich cmentarzach św. Jakuba, św. Józefa i św. Jana Nepomucena.

Kwesta prowadzona jest od 18 lat. Rok temu, z powodu pandemii, odbyła się w internecie. W tym roku wraca do tradycyjnej formuły, ale brakuje jeszcze kilkunastu wolontariuszy – mówi dyrektor Zakładu Cmentarzy Komunalnych w Olsztynie Zbigniew Kot.

Do pełnego składu brakuje nam kilkunastu osób. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc i przysłużyć się idei ratowania olsztyńskich zabytkowych cmentarzy. Jeżeli zbierzemy 30 osób to będzie już wystarczająco.

00:00 / 00:00

Kwesta odbędzie się na cmentarzach w Dywitach i przy ul. Poprzecznej w poniedziałek od godziny 8 do 14. Chętni mogą się zgłaszać do niedzieli włącznie, do Zakładu Cmentarzy Komunalnych. Kontakt telefoniczny pod numerem 660 717 110 lub mailowo: bernat.marta@zck.olsztyn.eu

Od 2003 roku, dzięki hojności odwiedzających cmentarze i wsparciu z budżetu miasta Olsztyna udało się odnowić około 300 olsztyńskich nagrobków oraz kilkadziesiąt ogrodzeń grobów i krzyży.

Kwesta na cmentarzu na ul. Poprzecznej. Fot. BSC

Fot. Przemysław Getka

Autor: K. Kantor
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kwesta, wolontariusze, nekropolia, cmentarze
W piątek rozpoczyna się akcja „Znicz”. Policja przypomina o zasadach przed wyjazdem w podróż

W piątek 29 października policjanci rozpoczną ogólnopolską akcję "Znicz". Już teraz funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach, których należy przestrzegać przed wyruszeniem w podróż na groby. O...

Zamknij
RadioOlsztynTV