Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W piątek rozpoczyna się akcja „Znicz”. Policja przypomina o zasadach przed wyjazdem w podróż

Policyjna akcja. Fot. Policja

W piątek 29 października policjanci rozpoczną ogólnopolską akcję „Znicz”. Już teraz funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach, których należy przestrzegać przed wyruszeniem w podróż na groby.

O akcji opowiedział aspirant Tomasz Markowski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Wybierając się na cmentarz, pamiętajmy o zadbaniu o bezpieczne dotarcie do celu – o stan techniczny samochodu, o to, aby kierowca był wypoczęty, bezwzględnie trzeźwy, przygotowany do jazdy. Sprawdźmy przed wyjazdem to, czy w okolicy cmentarza nie są wprowadzone jakieś zmiany w organizacji ruchu, gdzie możemy zaparkować, aby uniknąć stresujących sytuacji.

00:00 / 00:00

Zmiana w organizacji ruchu czeka 1 listopada między innymi na ulicach Rucianego Nidy – poinformowała nadkomisarz Anna Szypczyńska z komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Na ulicy Cichej w Rucianej-Nidzie, na odcinku drogi od ul. Dworcowej do ul. Mazurskiej, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w stronę Guzianki z możliwością parkowania po jednej stronie. Tym samym wzdłuż ulicy Dworcowej, na terenach kolejowych utworzone będą parkingi. Tego dnia na ul. Cichej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po lewej stronie jezdni z możliwością parkowania na prawym pasie.

00:00 / 00:00

Podczas akcji „Znicz” policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole na drogach i zapowiadają, że pobłażania nie będzie.

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, cmentarz, policjanci, samochód, cmentarze, akcja Znicz
Wezwał wszystkie służby do wypadku, którego nie było. Za „żart” zapłaci wysoką grzywnę

Sąd wymierzył karę grzywny mieszkańcowi powiatu lidzbarskiego za bezpodstawne wezwanie policji, straży pożarnej i karetki pogotowia na miejsce rzekomego wypadku. Za "żart" mężczyzna będzie musiał zapłacić...

Zamknij
RadioOlsztynTV