Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie z regionu o wniosku o odwołanie wicepremiera Kaczyńskiego. „Jest umotywowany” vs. „nieracjonalny i niepotrzebny”

Narodowy Program Szczepień był jednym z trzech tematów Porannych Pytań Radia Olsztyn. Na naszej antenie spotkali się posłowie na Sejm: Anna Wasilewska z Koalicji Obywatelskiej oraz Wojciech Kossakowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Optymistyczne założenie jest takie, że w ciągu pierwszego miesiąca od otrzymania szczepionki, uda się zaszczepić około miliona osób – w pierwszej kolejności medyków.

Poseł PiS Wojciech Kossakowski podkreślał, że szczepienia mają być dobrowolne i darmowe.

Zależy nam, by jak najwięcej obywateli skorzystało z tej możliwości. Im więcej zaszczepionych osób, tym większa jest szansa na pokonanie wirusa.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Anna Wasilewska miała z kolei sporo wątpliwości, co do przygotowania Narodowego Programu Szczepień.

Jak mają zaszczepić tak dużą liczbę osób? Doskonale wiemy, że obsady w tych przychodniach nie są tak duże. Jednak musi być pielęgniarka, lekarz i osoba rejestrująca.

Jak informował premier Mateusz Morawiecki, rząd zamówił 45 mln dawek szczepionki na COVID-19.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będzie procedowany wniosek o odwołanie Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera. Poseł PiS mówił, że Zjednoczona Prawica ma stabilną większość, opozycja o tym wie, a ten wniosek przepadnie.

On jest nieracjonalny, niepotrzebny. Jest to tylko i wyłącznie gra opozycji, aby skłócić Polaków. Wierzę, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu ten wniosek zostanie odrzucony.

Anna Wasilewska podkreślała natomiast, że zainicjowanie dyskusji na temat jednego z wicepremierów, jest prawem opozycji.

Właściwie do tego jest opozycja w Sejmie. To nie jest tak, że [red. wniosek] jest składany, tylko po to, żeby składać. Jest umotywowany. Skoro premier Kaczyński odpowiada za bezpieczeństwo kraju, to chcielibyśmy się dowiedzieć, jaki ma wpływ na to, co w tej chwili się dzieje.

Posiedzenie Sejmu rozpocznie się jutro. Zgodnie z planem posłowie będą obradowali także w najbliższy czwartek.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Anna Wasilewską i Wojciechem Kossakowskim

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za M. Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, Jarosław Kaczyński, posiedzenie, szczepionka, Anna Wasilewska, video, Wojciech Kossakowski, wideo, koronawirus
Ponad półtora miliona złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do 9 ośrodków

Powiat olsztyński pozyskał ponad półtora miliona złotych na ochronę przed COVID-19 z Europejskiego Funduszu Społecznego. Umowę na dofinansowanie podpisał w poniedziałek starosta w obecności dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy...

Zamknij
RadioOlsztynTV