Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłowie z regionu o ruchu Rafała Trzaskowskiego. „To nie jest konkurencja dla PO” vs „Przywódca powinien być apolityczny”

Ruch Rafała Trzaskowskiego to propozycja dla tych, którzy nie chcą łączyć się z żadną partią – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas. Zobaczymy, czy dotrwa do wyborów – komentowała z kolei posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent. Parlamentarzyści odnieśli się również do sytuacji epidemicznej w kraju.

W sobotę Rafał Trzaskowski zainaugurował Ruch Wspólna Polska. Mówi o podniesieniu nakładów na edukację i służbę zdrowia oraz walkę ze zmianami klimatycznymi. – To nie jest konkurencja dla Platformy Obywatelskiej – podkreślał w Porannych Pytaniach poseł PO Jacek Protas.

To ruch stworzony dla wszystkich, którzy poparli go w wyborach prezydenckich, a nie chcą zapisywać się do partii politycznej. Dzięki temu ludzie będą mogli wpływać na rzeczywistość w Polsce.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent na naszej antenie mówiła natomiast, że trudno przewidzieć, jak trwały okaże się nowy ruch.

Przypominam KOD, który działał i się rozpadł. Oczywiście pan Rafał Trzaskowski może założyć ruch i mówić, że chce gromadzić ludzi, którzy nie chcą się wiązać politycznie. Natomiast jeśli przywódca jest czynnym politykiem, to zaczyna wyglądać bardzo śmiesznie. Ruch obywatelski, jeżeli ma nie być związany z żadną partią, powinien mieć apolitycznego przywódcę.

Rafał Trzaskowski zapowiedział też powołanie nowego związku zawodowego, który miałby zająć się przede wszystkim pomocą osobom samozatrudnionym.

Jak dodała poseł Iwona Arent, „nie można wykluczyć wprowadzenia stanu wyjątkowego”. Od soboty obowiązują nowe restrykcje związane z epidemią, dotyczące m.in. pracy szkół i uczelni, funkcjonowania restauracji i sklepów, czy zgromadzeń publicznych.

Poseł PO Jacek Protas twierdził z kolei, że rząd nie panuje nad sytuacją.

Żonglowanie statystyką, że mamy dużo wolnych łóżek, to są piękne słowa. Natomiast to, co się dzieje chociażby na Mazowszu, czy w Małopolsce, a pacjenci są wożeni od szpitala do szpitala, to są fakty.

Poseł PiS Iwona Arent na naszej antenie przyznawała natomiast, że nie można wykluczyć wprowadzenia stanu wyjątkowego w Polsce.

Dziś nie możemy wykluczyć niczego. Mamy zapas zarówno łóżek, jak i respiratorów. Jeżeli dojdzie do sytuacji, że nie będzie miał kto obsługiwać sprzętu do ratowania ludzi, to pewne działania będą musiały zostać podjęte.

Dodajmy, że w niedzielę zanotowano ponad 8,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Od początku epidemii liczba wykrytych zakażeń wynosi 175 tysięcy 766.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Iwoną Arent i Jackiem Protasem

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iwona Arent, Jecek Protas
Jacek Protas (PO): Prezes Kaczyński chce być wicepremierem bez teki, więc jego rola jest niezwykle tajemnicza

Musimy integrować i wspierać środowisko samorządowe w momencie centralizowania państwa - powiedział w Porannych Pytaniach poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas. Poseł Protas, na mocy ustaleń Rady...

Zamknij
RadioOlsztynTV