Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłanka Monika Falej skontrolowała Szpital Miejski w Elblągu. „Ważne jest zabezpieczenie personelu”

Fot. M. Stankiewicz

Lewica będzie wspierać rząd w walce z koronawirusem, ale będzie też sprawdzać jaka jest realizacja podjętych działań. Stawiliśmy się do dyspozycji – podkreśla posłanka Monika Falej.

Jak poinformowała na specjalnej konferencji prasowej, dziś skontrolowała Szpital Miejski w Elblągu, który wstrzymał przyjęcia i przygotowuje się do przyjmowania pacjentów zakażonych koronawirusem.

Z rozmów z dyrekcją i personelem wynika, że placówka dostała za mało pieniędzy na potrzebne wyposażenie. Problem dotyczy też innych szpitali. Będę to sprawdzać na bieżąco, bo bardzo ważne jest zabezpieczenie personelu medycznego – zapewnia posłanka Lewicy.

Monika Falej zaprezentowała też podstawy Paktu Antykryzysowego Polska 2020. Jest on oparty na sześciu filarach, którego elementami jest m.in. opieka na chorymi i rodzinami, ale także wsparcie pracowników i pracodawców.

Koszt Pakietu jego autorzy szacują na ok 30 mld złotych.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rząd, Monika Falej, współpraca, szpital miejski w Elblągu
O koronawirusie w Polsce i kontrowersjach wokół budowy mazurskiego odcinka S16. Oglądaj audycję Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali: Monika Falej - Lewica Dariusz Rudnik - Prawo i...

Zamknij
RadioOlsztynTV