Poseł Małecki o konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości
W sobotę i niedzielę odbyła się pierwsza konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości – przypomniał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł tej partii Jerzy Małecki.
Parlamentarzysta dodał, że w czasie konwencji pojawiły się pierwsze zręby programu wyborczego PiS.
Pięć paneli w sobotę i pięć w niedzielę. 5 tysięcy działaczy i tyle samo osób wspomagających Prawo i Sprawiedliwość – ekspertów. Podczas każdego z paneli były rozmowy, dyskusje, podczas których można było zadawać pytania czy przysłuchiwać się. Eksperci mówili o pewnych zagadnieniach: bezpieczeństwie, rolnictwie. Z tych dyskusji panelowych będą powstawały zręby naszego programu wyborczego.
– Polska musi być silna gospodarczo, militarnie i duchowo – powiedział w czasie weekendowej konwencji programowej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Na element bezpieczeństwa szczególnie ważny dla naszego regionu zwrócił uwagę poseł Jerzy Małecki.
Żyjemy przy granicy z Rosją. Mam pewne obawy, czy nasz sąsiad nie zrobi pewnego razu tego samego, co zrobił w Ukrainie. Dlatego musimy być przygotowani, dlatego też cieszą mnie zakupy sprzętu wojskowego, powstawanie nowych jednostek wojskowych na terenie Warmii i Mazur to jest naprawdę to, co wzmacnia w nas poczucie bezpieczeństwa.
Prezes Kaczyński podał pierwsze elementy programu partii. Są to: podniesienie świadczenia 500 Plus do 800 zł od stycznia 2024 r., darmowe leki dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia oraz osób powyżej 65 lat, a także zniesienie opłat za przejazd aut osobowych na autostradach państwowych.
Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego
Autor: K. Kaszubski
Redakcja: M. Rutynowski



























