Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -3 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pościg na kanale na Mierzei Wiślanej. Łódź ciągnęła narciarza wodnego

Fot. MOSG

Strażnicy z Kaszubskiego Dywizjonu SG interweniowali w sprawie łodzi motorowej, która bez zgody kapitanatu wpłynęła do Portu Nowy Świat. Łódź ciągnęła narciarza wodnego.  

Na widok strażników sternik łodzi z dużą prędkością wypłynął z portu. Rozpoczął się pościg. Łódź zatrzymała się na wysokości przekopu. 34-letni mężczyzna tłumaczył kontrolującym go funkcjonariuszom, że nie słyszał sygnałów i nie wiedział, że jest ścigany.

Jak się okazało, łódź nie była zarejestrowana, sternik nie miał wymaganych uprawnień, a wejście do Portu Nowy Świat odbyło się bez zgody kapitanatu. Naruszeniem przepisów było też uprawianie narciarstwa wodnego na terenie portu.

34-latka ukarano mandatem w wysokości 1000 zł. Straż Graniczna poinformowała również, że wystąpi z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego.

Redakcja: A. Niebojewska

Ile statków przepłynęło kanałem przez mierzeję? Urząd podał dane

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rusza kolejna edycja programu „Aktywni Błękitni. Szkoła Przyjazna Wodzie”

Trwa nabór szkół z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego chętnych do udziału w projekcie „Aktywni Błękitni. Szkoła Przyjazna Wodzie”. To trzecia edycja realizowanego przez Wody Polskie programu...

Zamknij
RadioOlsztynTV