Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rusza kolejna edycja programu „Aktywni Błękitni. Szkoła Przyjazna Wodzie”

Trwa nabór szkół z województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego chętnych do udziału w projekcie „Aktywni Błękitni. Szkoła Przyjazna Wodzie”.

To trzecia edycja realizowanego przez Wody Polskie programu edukacyjnego – mówi Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz, rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Szkoła otrzymuje od Wód Polskich materiały edukacyjne. Przez cały rok szkolny koordynatorzy programu będą prowadzić zajęcia związane z ochroną przeciwpowodziową i zapobieganiem skutkom suszy. Program zakłada między innymi udział w różnego typu akcjach związanych z utrzymaniem czystości rzek, a także możliwość zwiedzania i poznawania tajników funkcjonowania urządzeń hydrotechnicznych takich jak śluzy, jazy czy przepompownie. Uczniowie mogą też wziąć udział w pokazach ratownictwa wodnego.

00:00 / 00:00

W poprzednich dwóch edycjach programu udział aktywnie brały szkoły z Warmii i Mazur. Są one także często nagradzane za swoją ekologiczną działalność. Jedną z nich jest szkoła podstawowa numer 8 przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Giżycku. To ogromna satysfakcja z wykonanej pracy – podkreśla dyrektor tej placówki, Justyna Matelak.

Nauczyciele organizują konkursy związane z wodą. Mieliśmy na przykład akcję szkolną „Zróbmy szum wokół wody – piję wodę codziennie”. Z kolei uczniowie przygotowywali prezentacje na temat oszczędzania wody.

00:00 / 00:00

Program jest realizowany od 2019 roku pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nabór chętnych szkół potrwa do końca listopada.

Więcej o programie na stronie >>> Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie.

Fot. Aktywni Błękitni/FB

Autor: I. Malewska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła
Nowe boisko w Ostródzie dostępne dla wszystkich

W Ostródzie uroczyście otwarto dziś (czwartek) nowe boisko, z którego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. Znajduje się ono przy tamtejszej Szkole Podstawowej nr 4. Jak mówi burmistrz...

Zamknij
RadioOlsztynTV