Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Port Morski w Elblągu czekają kosztowne inwestycje. Po przekopie Mierzei Wiślanej wzrośnie jego rola

Port Morski w Elblągu

Prawie 200 milionów złotych kosztować mają inwestycje, które przygotują Port Morski w Elblągu do przyjmowania statków i towarów po otwarciu kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Kluczowe są dwie: pogłębienie toru wodnego w obrębie portu i obrotnica statków. Miejsce planowanej inwestycji jest własnością Skarbu Państwa na styku z granicą gminy Elbląg oraz obszaru spółki Energa Kogeneracja, gdzie jest 150 metrów nabrzeża.

Jak wyjaśnia dyrektor Portu Morskiego Arkadiusz Zgliński, teren został już przekazany wojewodzie, a on użyczy go portowi do użytkowania.

Koncepcja budowy obrotnicy jest gotowa. Sama inwestycja i pogłębienie torów wodnych przy nabrzeżach portowych są wpisane do perspektywy finansowej Elbląga. Miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie ich z funduszy europejskich.

Port powiększy także tereny przeładunkowe. Dzięki zaawansowaniu prac przy budowie kanału żeglugowego coraz więcej inwestorów chce nawiązać współpracę z Portem Morskim w Elblągu. Ma on być portem współpracującym z portami w Gdańsku i Gdyni oraz portami skandynawskimi i rosyjskimi.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, port morski, przebudowa, przekop
Ciąg dalszy problemów ZKM z wyłonieniem przewoźnika na część linii autobusowych

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu zastosował się do decyzji Krajowej Izby Odwoławczej sprzed kilku dni. Nakazała ona unieważnienie części przetargu, który miał wyłonić dwóch operatorów linii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV