JUTRO: 10 °C pogoda jutro

Porażka w trenerskim debiucie. Stomil traci ważne punkty. ZDJĘCIA

Trener Stomilu P. Jacek. Fot. Ł. Kozłowski

Stomil Olsztyn przegrał przed własną publicznością z Odrą Opole 0:2. Był to pierwszy mecz pod wodzą Piotra Jacka – nowego szkoleniowca biało-niebieskich.

Piłkarze I ligi wrócili do rozgrywek po dwutygodniowej przerwie spowodowanej meczami reprezentacji. Dla zawodników z Olsztyna była to szansa na odbudowanie morale po dwóch wstydliwych porażkach (0:4 z Górnikiem Polkowice i 0:3 z GKS-em Jastrzębie). W tym czasie w Stomilu doszło również do zmiany na ławce trenerskiej. Adriana Stawskiego zastąpił były szkoleniowiec Sokoła Ostróda Piotr Jacek.

W innych nastrojach do meczu w Olsztynie podeszli goście, którzy w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe wicelidera rozgrywek Widzew Łódź 1:0.

Nowy trener Dumy Warmii nie mógł skorzystać w dzisiejszym meczu z Jonatana Strausa, który od wtorku zmaga się z chorobą. Stomil rozpoczął mecz w następującym składzie: Kacper Tobiasz, Rafał Remisz, Maciej Spychała, Karol Żwir, Hubert Sobol, Łukasz Moneta, Jonatan Simba Bwanga, Kevin Lafrance, Krzysztof Toporkiewicz, Filip Szabaciuk i Patryk Mikita.

Pierwsza połowa lepiej ułożyła się dla gości, którzy w 35 minucie, po strzale Łukasz Kędziory, wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron trener Jacek dokonał dwóch zmian w składzie. Huberta Sobola zastąpił Merveille Fundambu, a Krzysztofa Toporkiewicza zmienił Filip Wójcik.

W 59 minucie Odra po bramce Dawida Czaplińskiego prowadziła już 2:0. Dziesięć minut później Stomil otrzymał kolejny cios. Po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić pomocnik biało-niebieskich Maciej Spychała. Nadzieję na choćby jeden punkt dał w 77 minucie M. Fundabu, który celnym strzałem pokonał B. Sapielaka. Mimo ambitnej gry w końcówce mecz zakończył się przegraną olsztynian 1:2.

Porażka sprawiła, że sytuacja Stomilu w tabeli zrobiła się bardzo nieciekawa. Podopieczni Piotra Jacka tracą już 5 punktów do Zagłębia Sosnowiec. Jednak Ślązacy, zajmujący ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli, mają jedno spotkanie rozegrane mniej.

Kolejny mecz piłkarze Stomilu rozegrają już 5 kwietnia na wyjeździe z Resovią Rzeszów.

Posłuchaj pomeczowych wypowiedzi trenerów:

00:00 / 00:00

Stomil Olsztyn – Odra Opole. Fot. Ł. Kozłowski

Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w I liga, Stomil Olsztyn, Odra Opole
Stomil Olsztyn podejmie Odrę Opole. Jak wypadnie debiut nowego trenera?

Już w najbliższą sobotę, 2 kwietnia, piłkarze Stomilu Olsztyn rozegrają mecz 26. kolejki Fortuna 1. Ligi. Rywalem olsztynian będzie Odra Opole. W roli trenera Stomilu zadebiutuje...