Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porażka siatkarzy Indykpolu w Rzeszowie

Indykpol AZS – Asseco Resovia. Fot. www.indykpolazs.pl

Indykpol AZS Olsztyn przegrał na wyjeździe z Asseco Resovią 0:3 (25:19, 25:17, 25:20) w spotkaniu siódmej kolejki siatkarskiej PlusLigi. To trzecia porażka w tym sezonie akademików z Kortowa.

Przed rozpoczęciem spotkania, obie drużyny w ligowej tabeli dzielił tylko 2 punkty. Akademicy z Kortowa zgromadzili 8 „oczek”, a ich rywale – 2 więcej. Olsztynianie rozegrali jedno spotkanie mniej.

Trener Javier Weber ponownie nie mógł skorzystać z Jakuba Ciunajtisa, który z powodu choroby pozostał w Olsztynie. Jego powrót do treningów planowany jest na początku przyszłego tygodnia. Meczową „czternastkę” uzupełnił Kacper Sienkiewicz.

W wyjściowym składzie zobaczyliśmy jedną zmianę – zamiast Mateusza Janikowskiego, na przyjęciu zobaczyliśmy Kamila Szymenderę. Na boisku: Tuanigę, Karlitzka, Jakubiszaka, Sapińskiego, Souzę oraz Hawryluka (libero).

W każdej z trzech rozegranych partii, akademicy mieli znacznie problemy w przyjęciu. Skutecznymi zagrywkami popisywali się TJ DeFalco (5 asów) czy Yacine Louati (2 asy). Mimo zmian dokonanych przez trenera Webera (wprowadzenie na boisko m.in. Karola Jankiewicza czy Manuela Armoy), akademicy z Kortowa nie byli w stanie sforsować mocnego bloku gospodarzy, mieli też problemy w ataku.

Siatkarze Asseco Resovii zasłużenie wygrali bez straty seta (25:19, 25:17, 25:20).

Jedynym pozytywem wczorajszego spotkania na Podpromiu był powrót do gry (na razie tylko w akcjach defensywnych, w drugiej linii) kapitana AZS-u Nico Szerszenia.

Statuetkę MVP meczu dostał pochodzący z Giżycka, wychowanek AZS-u Olsztyn, środkowy Asseco Resovii Rzeszów Jakub Kochanowski.

Resovia we wczorajszym meczu zbombardowała olsztynian zagrywką, która odrzucała ich od siatki. Środkowy zespołu z Rzeszowa Karol Kłos przyznał, że taki plan gry mają na każdego przeciwnika.

W wyjściowym składzie na przyjęciu Mateusza Janikowskiego zastąpił Kamil Szymendera, który przyznał, że kilka elementów gry szwankowało.

W kolejnym spotkaniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w Iławie z GKS Katowice. To spotkanie w poniedziałek 27 listopada o godz. 17.30.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Indykpol AZS – Asseco Resovia. Fot. www.indykpolazs.pl

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/M. Rutynowski za indykpolazs.pl/P. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
Siatkarze Indykpolu w sobotę zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów

PlusLiga pędzi jak szalona – już w sobotę kolejne spotkanie siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera zmierzą się na wyjeździe z Asseco Resovią...

Zamknij
RadioOlsztynTV