Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Porady przez telefon i wideokonferencje. Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Fot. Adobe Stock

Do 28 lutego każdy może uzyskać darmową poradę prawną w różnych instytucjach, w tym w sądach, prokuraturach, komendach policji, czy organizacjach pozarządowych.

W organizację tego wydarzenia, wzorem ubiegłych lat, włączył się także Sąd Okręgowy w Olsztynie. Jednak, w związku z sytuacją epidemiczną, będzie ono miało inną formę niż dotychczas.

Jak informuje rzecznik Sądu Okręgowego sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski kontakt udzielających bezpłatne porady asystentów sędziego z interesantami będzie odbywał się drogą telefoniczną. Dzwonić można pod numer 89 521 61 09 w godzinach od 8 do 14.

Możliwe jest także zorganizowanie, za pośrednictwem internetu, połączenia w formie wideokonferencji. W tym celu należy najpierw telefonicznie podać swój adres e-mail, a dyżurujący pracownik zorganizuje połączenie zdalne.

W obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem włączają się również sądy rejonowe okręgu olsztyńskiego. Bezpłatne telefoniczne porady prawne będą świadczyć kuratorzy i asystenci sędziów. W niektórych sądach, np. w Kętrzynie, będzie możliwe połączeni w formie wideokonferencji, natomiast w sądzie w Giżycku możliwy jest kontakt osobisty po uprzednim uzgodnieniu miejsca i godziny.

Szczegółowe informacje są na stronach internetowych sądów rejonowych.

 

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, przestępstwo, pomoc, telefon, ofiara, wideokonferencja
Pogorzelcy ze Starych Włók potrzebują pomocy. Rodzinę wspiera gmina i mieszkańcy

Pięcioosobowa rodzina ze Starych Włók, w gminie Barczewo, potrzebuje pomocy po pożarze. 9 lutego ogień zniszczył część budynku, w którym mieszkały trzy dorosłe osoby i dwoje...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV