Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poradnia dla dzieci i młodzieży wstrzymała działalność. Z jakiego powodu?

Fot. Adobe Stock

Poradnia dla dzieci i młodzieży przy Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie wstrzymała swoją działalność. Dlaczego?

– Ostatni lekarz psychiatra poszedł na zwolnienie lekarskie, a poszukiwania nowego specjalisty na razie nie przynoszą efektów – powiedział Radiu Olsztyn rzecznik placówki Andrzej Błaszczyk. Lekarz zatrudniony w poradni ma zwolnienie do końca miesiąca, ale niewykluczone, że będzie przedłużone.

00:00 / 00:00

Ta sytuacja została zgłoszona do warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ, który nie wyraził zgody na zawieszenie poradni i polecił placówce zabezpieczyć te świadczenia na przykład przesuwając do poradni psychiatrę dziecięcego z oddziału szpitalnego. Sam NFZ przyznaje jednak, że jest to bardzo trudne zadanie, bo brakuje kadry.

00:00 / 00:00

Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ ma w umowach 9 lekarzy o specjalności psychiatria dzieci i młodzieży na całe województwo. Część z nich pracuje tylko w specjalistycznych poradniach – np. dla dzieci z autyzmem.

W Olsztynie dzieci mogą uzyskać pomoc psychologów w szpitalu dziecięcym i w Centrum Psychiatrii „Anima” – ale w rzeczywistości nie ma tam szans na szybką pomoc, bo wolnych terminów praktycznie nie ma.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w dzieci, NFZ, poradnia, psychiatria
Bliższe Spotkania – 07.01.2022

O wyjątkowych mieszkańcach Warmii i Mazur oraz o tym, jak powitać nowe dziecko w rodzinie rozmawiały w Bliższych Spotkaniach Radia Olsztyn Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska....

Zamknij
RadioOlsztynTV