Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poprawi się bezpieczeństwo na DK53 w Trękusku

Fot. GDDKiA Olsztyn

Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na budowę m.in. chodnika przy drodze krajowej  53 w Trękusku. – Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym – poinformował Karol Głębocki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

W przetargu na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze krajowej nr 53  w miejscowości Trękusek wzięło udział dwóch wykonawców. Najniższą cenę 2,6 mln zł zaproponowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane SANBUD z Olsztyna, najwyższą – 3,4 mln zł, firma BUDOKOP z Lidzbarka Warmińskiego. Komisja przetargowa sprawdzi złożone oferty. Kryterium oceny ofert będzie cena. Na realizację zadania wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 10 miesięcy.

Inwestycja, oprócz budowy ok. 500 m chodnika, będzie obejmowała także wykonanie kanalizacji deszczowej, dojścia do istniejącej zatoki autobusowej oraz wyznaczenie bezpiecznego przejścia dla pieszych. Powstanie także oświetlenie chodnika i przejścia dla pieszych.

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w chodnik, Trękusek, dk53
Mandat w wysokości 2,5 tysiąca i 10 punktów na koncie kolejnego kierowcy

Olsztyńscy policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych na DK 53. W obu przypadkach przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Do groźnej kolizji...

Zamknij
RadioOlsztynTV