Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Ponad stu pacjentów covidowych w szpitalu w Elblągu. „To osoby, które nie poradziłyby sobie w warunkach domowych”

W Szpitalu Miejskim w Elblągu leczonych jest 101 osób chorych na COVID-19. Ostatniej doby zmarło 5 pacjentów.

Jak podkreśla rzecznik placówki, Małgorzata Adamowicz wszystkie są w poważnym lub ciężkim stanie, który wyklucza leczenie domowe, bo wymagają m.in. terapii tlenem.

Obecnie pod respiratorami jest 10 osób, pozostali pacjenci także wspomagani są w oddychaniu. Każdy chory leczony w oddziale zakaźnym musi być stale monitowany. Badane są różne parametry, przede wszystkim saturacja.

Małgorzata Adamowicz apeluje, by nie lekceważyć objawów, które mogą wskazywać na zakażenie koronawirusem. W ciągu ostatniej doby w elbląskim szpitalu covidowym zmarło 5 osób. Troje z nich to mieszkańcy Elbląga i powiatu elbląskiego, dwie osoby pochodziły z powiatu działdowskiego i bartoszyckiego.

Od początku pandemii zmarło 13 elblążan chorych na COVID-19. W całym województwie warmińsko-mazurskim walkę z koronawirusem przegrały 282 osoby.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, chorzy, chory, koronawirus, zakażeni
„Jest trudny, ale rozwojowy”. Elbląscy radni zapoznają się z projektem budżetu miasta na przyszły rok

Elbląscy radni opozycji zapoznają się z projektem budżetu miasta na przyszły rok. Prezydent Witold Wróblewski przedstawił go Radzie Miasta w miniony piątek, 13 listopada. Według tych...

Zamknij
RadioOlsztynTV