Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ponad 25 ton śmieci w lesie. Nielegalne składowisko posprzątali myśliwi i leśnicy

Fot. Katarzyna Piasecka

Ponad 25 ton śmieci usunęli z lasu w okolicach Janowa myśliwi z Wojskowego Koła Łowieckiego „Łoś”. Akcję przeprowadzili wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Korpele niedaleko Szczytna.

Nielegalne składowisko śmieci odkryto niemal rok temu. Odpady były częściowo zmielone i prawdopodobnie przywiezione ciężarówką. Leśnikom udało się ustalić, że auto należało do firmy ze Śląska. Ustalono też właściciela firmy, który mimo że przyjął 500- złotowy mandat, to twierdził, że nie wie, kto kierował samochodem.

Hałdę śmieci tymczasem musieli uporządkować myśliwi i pracownicy Nadleśnictwa Korpele. Przez kilka dni segregowali i pakowali 25 ton odpadów. Za transport i ich utylizację zapłaciła gmina Pasym.

Nadleśnictwo Korpele na usuwanie nielegalnych wysypisk śmieci rocznie przeznacza ponad 50 tysięcy złotych. Leśnicy przypominają, że za nielegalne wyrzucanie odpadów do lasu grozi 500 złotych mandatu lub grzywna do 5 tysięcy złotych.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, odpady, śmieci, leśnicy, myśliwi, korpele, bałagan, porządek, koło łowieckie, Janów
Wywiózł do lasu worki pełne śmieci. Wpadł w… fotopułapkę

Nie pomagają apele, ostrzeżenia i kary. Strażnicy leśni zatrzymali kolejną osobę wywożącą śmieci do lasu. W Nadleśnictwie Dwukoły w powiecie działdowskim mężczyzna wpadł... w fotopułapkę -...

Zamknij
RadioOlsztynTV