Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem. Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. J. Sulecki

– Każda osoba, która padła ofiarą przestępstwa na terenie Polski, może otrzymać wsparcie w naszym ośrodku – powiedziała w Porannych Pytaniach ze studia w Elblągu, mec. Anna Olszewska.

Dyrektor Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem podkreśliła, że taka możliwość dotyczy Polaków, ale też uchodźców wojennych z Ukrainy. Wojna, zgodnie z międzynarodowym prawem, jest przestępstwem. Każda osoba, która przyjdzie do ośrodka, może liczyć na dyskrecję oraz profesjonalną pomoc prawną, dzięki współpracy z Pomorską Izbą Adwokacką. Porady prawne mogą dotyczyć banalnych, codziennych problemów, ale też ważnych spraw związanych z pobytem w naszym kraju. Każda osoba może też dostać dofinansowanie na zakup leków, wizytę u specjalisty, wyjazd dziecka na wakacje, ale też na sprawy związane z mieszkaniem czy jego wyposażeniem. Pomoc jest udzielana bezpłatnie z Funduszu Sprawiedliwości.

Posłuchaj rozmowy Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Mira Stankiewicz
Redakcja Elbląg

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Tarcza antyinflacyjna i pomoc dla kredytobiorców. Posłuchaj Porannych Pytań

- Rząd nie ukrywa, że będzie trudno nam utrzymać oszczędności - powiedziała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk. Odniosła się w...

Zamknij
RadioOlsztynTV