DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro

Polonia Bytom za mocna dla Stomilu, punkt Olimpii

Po serii trzech meczów bez porażki podopieczni Grzegorza Lecha ulegli dziś na własnym boisku Polonii Bytom 0:1. W następnej kolejne olsztynianie zagrają w derbach regionu z Olimpią Elbląg.

Efekty pracy trenera Lecha w Stomilu można było dostrzec bardzo szybko. Po serii niepowodzeń, Stomil w końcu zaczął punktować. Najpierw zremisował z liderem – KKS-em Kalisz 0:0, a następnie rozbił Hutnika Kraków 3:0. Przed tygodniem olsztynianie ponownie bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

Dziś goście z Bytomia okazali się za silni i wygrali w Olsztynie 1:0. Bramkę dla gości, już w 7. minucie meczu, zdobył Kamil Wojtyra. Była to piętnasta przegrana olsztynian w sezonie i pierwsza pod wodzą Grzegorza Lecha. Porażka sprawiła, że Stomil z dorobkiem 29 pkt pozostanie w strefie spadkowej i zajmuje przedostatnie, 17. miejsce.

Natomiast Olimpia Elbląg zremisowała bezbramkowo ze Stalą w Stalowej Woli. Elblążanie z dorobkiem 34 pkt zajmują 13. miejsce w tabeli.

Kolejny mecz to piłkarskie święto na Warmii i Mazurach. W derbach regionu zmierzą się Olimpia Elbląg i Stomil Olsztyn. Mecz rozpocznie się 22 kwietnia o 18.15 na stadionie Olimpii.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski / K. Piasecka
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w Stomil Olsztyn
Bez bramek w Niepołomicach. Trwa walka Stomilu o utrzymanie w II lidze

Piłkarze Stomilu Olsztyn bezbramkowo zremisowali w Niepołomicach z Sandecją Nowy Sącz. "Duma Warmii" wciąż znajduje się w strefie spadkowej II ligi. Pierwsze minuty spotkania nie były...