Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Polityczne komentarze na temat Polskiego Ładu. Czy samorządy mają się czego obawiać?

Od lewej Marek Pruszak i Jerzy Wcisła

Platforma Obywatelska sprzeciwia się rządowemu programowi Polski Ład. Prawo i Sprawiedliwość wylicza natomiast zalety planu rozwoju na najbliższe lata. Głos w tej sprawie zabrali senator PO Jerzy Wcisła i elbląski radny Marek Pruszak.

Senator Platformy Obywatelskiej z okręgu elbląskiego Jerzy Wcisła powiedział na konferencji prasowej, że Polski Ład bardziej zaszkodzi niż pomoże samorządom.

Pan Morawiecki bardzo się cieszy, że dał dużo pieniędzy. One są gwarantowane jedynie obligacjami, ale nie są ujęte w budżecie. W Elblągu straty spowodowane Polskim Ładem są szacowane na 43 miliony złotych. Chciałbym, aby pan premier Morawiecki zostawił w spokoju samorządy.

00:00 / 00:00

Innego zdania jest przewodniczący komisji polityki regionalnej i promocji Elbląga radny Marek Pruszak z Prawa i Sprawiedliwości.

Zerowy podatek przy płacy minimalnej, 30 tysięcy złotych wolne od podatku, drugi próg podatkowy 120 tysięcy złotych i emerytura bez podatku do 2,5 tysiąca złotych. Jednocześnie, przy jakichkolwiek stratach podatkowych dla samorządów, są przewidziane rekompensaty.

00:00 / 00:00

Polski Ład to plan rozwoju na najbliższe lata, który zdaniem rządzących ma pomóc wyjść z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Wedle prognoz na realizację projektu rocznie przeznaczone zostaną ponad 72 miliardy złotych.

 

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, rząd, rozwój, samorządy, podatki, program, Polski Ład
Więcej pieniędzy na regionalne zabytki. „Będziemy mieli zwiększoną dotację i to na stałe”

Województwo warmińsko-mazurskie dostanie w przyszłym roku z budżetu państwa 3 lub nawet 4 miliony złotych na ochronę zabytków. Tę informację przekazał Radiu Olsztyn poseł Prawa i...

Zamknij
RadioOlsztynTV