Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Politycy PiS wspierają kampanię Andrzeja Dudy. W Elblągu zachęcali do głosowania na obecnego prezydenta

Fot. M. Stankiewicz

Elbląscy działacze Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z posłami partii rządzącej. Wizyta Małgorzaty Wassermann, Iwony Arent i Jarosława Krajewskiego została zorganizowana przez posła Jerzego Wilka.

Jej głównym tematem była II tura wyborów prezydenckich i mobilizacja przed 12 lipca. – W Elblągu minimalnie wygrał nasz kontrkandydat, ale już na Warmii i Mazurach triumfował prezydent Andrzej Duda. Może powinniśmy zachęcać tych, którzy nie głosowali, by poszli i oddali głos na naszego kandydata – tłumaczy poseł Jarosław Krajewski.

00:00 / 00:00

Jak przekonywała Małgorzata Wassermann, reelekcja Andrzeja Dudy jest konieczna do tego by realizować program Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Z kolei poseł PiS Iwona Arent uważa, że bardzo dobrze, że tak dużo Polaków wzięło udział w wyborach prezydenta, to świadczy o dojrzałości społeczeństwa.

00:00 / 00:00

To zdanie podziela elbląski poseł PiS Jerzy Wilk, który uważa, że na duży udział wyborców miała wpływ różnorodność kandydatów.

00:00 / 00:00

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne dane o frekwencji. Według nich w niedzielnych wyborach uczestniczyło 64,51 procenta wyborców.

Jarosław Krajewski powiedział również, że przekop Mierzei Wiślanej i budowa drogi wodnej do portu w Elblągu nie jest sprawą tylko tej części kraju, to strategiczna inwestycja dla nas wszystkich. Poseł PiS odniósł się do różnych opinii w tej sprawie, które padały z ust kandydatów na urząd prezydenta.

00:00 / 00:00

Jest jeszcze aspekt gospodarczy, ważny dla rozwoju Elbląga i całego regionu – dodaje poseł Iwona Arent.

00:00 / 00:00

Akcja wsparcia w kampanii prezydenta Andrzeja Dudy pod hasłem Łączy nas Polska polega na spotkaniach parlamentarzystów PiS z wyborcami w całej Polsce. Politycy rozmawiają o bieżących sprawach i zachęcają do głosowania w wyborach.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iwona Arent, Jerzy Wilk, wybory prezydenckie, Andrzej Duda, Małgorzata Wassermann
Echa wyborów prezydenckich na Warmii i Mazurach. Politycy z regionu komentują wyniki

Wyniki wyborów z województwa warmińsko-mazurskiego różnią się w niewielkim stopniu od ogólnokrajowych. Według danych ze wszystkich obwodów w naszym regionie zwyciężył Andrzej Duda uzyskując 40,1 proc....

Zamknij
RadioOlsztynTV