Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policyjni „poszukiwacze” zatrzymali 60-latka skazanego za przestępstwa wymierzone w konstytucyjne organy RP

Poszukiwany 60-latek z Purdy trafił do więzienia. Fot. KWP

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Kętrzyna zatrzymali poszukiwanego listem gończym 60-latka z gminy Purda.

Mężczyzna od roku 2014 do 2017 kupował i gromadził w domu niebezpieczne przyrządy i substancje, które „mogły być użyte do wyrobu materiałów wybuchowych i sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach”.

Po zatrzymaniu 60-latek przebywał w areszcie. Został z niego zwolniony w 2018 roku i do sierpnia 2019 roku czekał na uprawomocnienie się wyroku. Sąd skazał mężczyznę na karę 4 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za przygotowywania do usunięcia przemocą konstytucyjnego organu RP, posiadania bez wymaganego zezwolenia substancji wybuchowych, przyrządów wybuchowych, a także substancji chemicznych, które mogły być użyte do wyrobu materiałów wybuchowych.

– Mężczyzna, który nie stawił się do odbycia kary decyzją sądu był poszukiwany. Przez kilka miesięcy 60-latek ukrywał się. Był widywany w różnych częściach Polski – powiedział Radiu Olsztyn sierżant sztabowy Tomasz Markowski z KWP Olsztyn.

Poszukiwany został zatrzymany i doprowadzony do aresztu.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A.Socha i KWP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, poszukiwany, wyrok, Purda, materiały wybuchowe
„Naruszył podstawowe reguły ostrożności”. Właściciel mieszkania skazany za nieumyślne zaczadzenie lokatorki

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji skazujący Macieja Z. na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu, za nieumyślne spowodowanie śmierci młodej kobiety, która zaczadziła...

Zamknij
RadioOlsztynTV