Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policjanci apelują do kierowców i pieszych: uważajcie na przejściach!

Fot. Adobe stock

Uważajmy na przejściach dla pieszych – apelują o to policjanci.

Trzy tygodnie od wprowadzenia nowych przepisów, dających pierwszeństwo pieszym zbliżającym się do przejścia, na co dzień obserwujemy wiele niebezpiecznych sytuacji – mówią mieszkańcy Olsztyna:

Kierowcy nie do końca się zatrzymują, ale piesi też nie zwracają uwagi na przejściach czy samochód jedzie, czy się zatrzyma. Uważam, że jest bardziej niebezpiecznie, bo piesi patrzą często w telefony i nie uwzględniają prędkości nadjeżdżającego samochodu.

00:00 / 00:00

Policjanci zwracają uwagę na przestrzeganie nowych przepisów – zaznacza mł. asp. Tomasz Markowski z KWP w Olsztynie:

Dostrzegamy, że większość kierowców i pieszych się do nich stosuje, choć nie wszyscy. Brak odpowiedniej uwagi u kierowców w Barczewie, Olsztynie sprawiły, że potrącone zostały dwie piesze, które prawidłowo przechodziły przez przejścia.

00:00 / 00:00

Za nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu grozi 500 zł mandatu. Taka sama kara grozi pieszemu, który korzysta z telefonu przechodząc przez jezdnię.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, bezpieczeństwo, piesi
Tragedia na jeziorach. Tylko dziś utonęły dwie osoby

Dwaj mężczyźni utonęli dziś w jeziorach w powiecie olsztyńskim. Obaj byli turystami, którzy przyjechali wypoczywać na Warmii. Pierwszy z mężczyzn stracił życie w wodach jeziora Gilgajny...

Zamknij
RadioOlsztynTV