Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tragedia na jeziorach. Tylko dziś utonęły dwie osoby

Dwaj mężczyźni utonęli dziś w jeziorach w powiecie olsztyńskim. Obaj byli turystami, którzy przyjechali wypoczywać na Warmii.

Pierwszy z mężczyzn stracił życie w wodach jeziora Gilgajny pod Dobrym Miastem. Jak informuje sierżant Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, 48-latek z województwa opolskiego postanowił przepłynąć jezioro wpław. Około 200 metrów od brzegu zaczął się topić. Na pomoc ruszyli inni plażowicze, którzy wyciągnęli 48-latka z wody i na brzegu reanimowali. Niestety mężczyzna zmarł.

Drugi turysta, 51-latek z Warszawy, utonął w jeziorze Dadaj pod Biskupcem. Wszedł do wody, zanurkował i już nie wypłynął. W tym przypadku także próbowali go ratować inni plażowicze. Wezwano służby ratunkowe. 51-latka wyciągnięto na brzeg, ale nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności, w których obaj mężczyźni utonęli. Sprawdzą też, czy nie byli pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze apelują do wszystkich wypoczywających nad wodą, by nie przeceniali swoich umiejętności i nie wchodzili nietrzeźwi do wody.

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, wypoczynek, pomoc, utonięcie, turyści, mężczyzna, reanimacja, topielcy, uwaga
Na Wielkich Jeziorach Mazurskich od rana przybywa wodniaków. MOPR ostrzega przed burzami po południu

Na razie warunki na Wielkich Jeziorach Mazurskich nie sprzyjają żeglarzom, bo słabo wieje. Powodów do narzekania nie mają kajakarze i amatorzy wędkowania. Trzeba jednak uważać, bo...

Zamknij
RadioOlsztynTV