Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja zatrzymała podejrzanego o kradzież datków z kościoła


Policja zatrzymała podejrzanego o włamanie do skarbon na ofiary w jednym z olsztyńskich kościołów i kradzież ponad 5 tys. zł. Mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże w innych miastach Polski.

Jak poinformował podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji, podejrzanego zatrzymano cztery dni po dokonaniu przez niego przestępstwa.

Według ustaleń policji, mężczyzna został w kościele wieczorem po ostatnim nabożeństwie, gdy wyszli już duchowni i wszyscy wierni. Wyłamał drzwiczki do trzech skarbon na ofiary i ukradł ponad 5 tysięcy złotych. Potem otworzył drzwi kościoła kluczami znalezionymi w zakrystii i wyszedł niezauważony przez nikogo.

Po zgłoszeniu kradzieży funkcjonariusze zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i nagrania z pobliskich kamer monitoringu, które zarejestrowały wizerunek sprawcy przestępstwa.

Zebrany materiał dowodowy naprowadził policjantów na trop 26-letniego mężczyzny, który okazał się również poszukiwany za przestępstwa o podobnym charakterze. Zatrzymany przyznał się do zarzucanego mu czynu

– dodał Prokopczyk.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Według policji, w przypadku zatrzymanego można mówić o „zjawisku przestępczości migrującej”, ponieważ poprzednich kradzieży dokonał w innych częściach Polski, m.in. w Lublinie i Częstochowie. Był też poszukiwany do odbycia kary kilkudziesięciu dni pozbawienia wolności.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, Kocioł
Skradziony w Rosji, znaleziony w Polsce. Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Land Rovera

Land Rover skradziony w Rosji, odzyskany w Polsce. We wtorek do Polski przez przejście w Grzechotkach chciał wjechać obywatel Niemiec. W trakcie kontroli legalności pochodzenia auta,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV