Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja wiedziała o symulacji ataku terrorystów na szkołę podstawową w Barczewie. Informację potwierdza KMP w Olsztynie

Wracamy do głośnej sprawy symulacji ataku terrorystów na szkołę podstawową w Barczewie. 14 listopada w barczewskiej szkole odbyły się kontrowersyjne ćwiczenia.

Uczniowie, kompletnie zaskoczeni wtargnięciem mężczyzn w kominiarkach i z bronią, byli bardzo wystraszeni. Część z nich, po symulacji, potrzebowała pomocy psychologicznej. W konsekwencji dyrektorka placówki została zwolniona.

Jak początkowo informowano, policja nie wiedziała o planowanej akcji. Teraz, po wyjaśnieniach odwołanej dyrektorki szkoły, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie opublikował oświadczenie, w którym przyznał, że funkcjonariusze z Barczewa zostali poinformowani o ćwiczeniach, ale nie poproszono ich o udział w działaniach.

Potwierdzam, że do Komendanta Komisariatu Policji w Barczewie dnia 8.11.2019 wpłynęło pismo informujące o planowanych ćwiczeniach z udziałem pozorantów. Jednocześnie zaprzeczam, aby w piśmie zwracano się do policjantów z prośbą o udział w ćwiczeniach lub konsultacje w tej sprawie

– takie słowa kończą oświadczenie rzecznika olsztyńskiej policji.

Przypomnijmy, że burmistrz Barczewa Andrzej Maciejewski złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, szkoła, dyrektor, napad, Barczewo, ćwiczenia
Pościg ulicami Kętrzyna. Dlaczego 59-latek uciekał przed policją?

Kierowca renault laguny zamiast zatrzymać się na wezwanie policji, dodał gazu i zaczął uciekać ulicami Kętrzyna. Gdy został zatrzymany po pościgu, wyszło na jaw, dlaczego uciekał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV