Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja ewakuowała 2 osoby z płonącego domu w Pasymiu. Z ogniem walczyło 7 zastępów straży

Fot. KWP Olsztyn

W Pasymiu policjanci ewakuowali z płonącego domu 13-latkę i jej 64-letnią babcię.

Rano policjanci ze szczycieńskiej komendy przejeżdżali przez Pasym, kierując się do służbowej punktu kontrolnego. Na ul. Olsztyńskiej ich uwagę przykuł gęsty dym, wydobywający się z jednego z domów jednorodzinnych.

Funkcjonariusze wybiegli z radiowozu i dobiegli do drzwi mieszkania. Pomimo kilkukrotnego pukania, nikt przez dłuższy czas im nie otwierał. W końcu w progu mieszkania pojawiła się wystraszona starsza kobieta. Obudziła się, gdy usłyszała głośne pukanie do drzwi i okien swojego domu. Policjanci poinformowali 64-latkę, że musi opuścić mieszkanie, ponieważ w budynku pojawił się ogień. Policjanci ewakuowali także 13-letnią wnuczkę kobiety, która także znajdowała się w domu.

Policjanci rozłączyli instalację elektryczną i odłączyli butlę gazową znajdującą się wewnątrz budynku,i poinformowali straż pożarną. Na miejscu bardzo szybko pojawili się strażacy. Z ogniem walczyło siedem zastępów.

 

Źródło: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ogień, pożar, policja, szczytno
Oszuści po raz kolejny atakują. Na to musisz szczególnie uważać

Pracownicy pocztowi, policjanci i członkowie rodziny w potrzebie - oszuści znowu atakują. Tylko w środę w Olsztynie doszło do pięciu takich prób. W jednym przypadku udało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV