Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Policja apeluje: uważajmy na oszustów SMS-owych. Ich ofiarami padają głównie osoby starsze

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Policjanci ostrzegają głównie osoby starsze przed oszustwami SMS-owymi. Ostatnio kilka oszustw SMS-owych zanotowano w Elblągu.

Do starszej mieszkanki Elbląga przyszedł SMS od rzekomego przedstawiciela jednego z operatorów telewizji cyfrowych. W treści pojawił się wpis o pilnym uregulowaniu zaległości w płatnościach. Oszust nie napisał jaką kwotę stanowi zaległość, ale wiedział, że kobieta korzysta z usług konkretnego dostawcy. Wiadomość zawierała także nr konta, na który należało dokonać przelewu. Na szczęście elblążanka nie dała się oszukać i zadzwoniła pod 112.

Policjanci apelują, by nie odpowiadać na wiadomości SMS z nieznanego źródła. Taki zwrotny SMS może skutkować stratą sporych pieniędzy,czasami nawet kilkuset złotych. O takich przypadkach proszą, by powiadamiać funkcjonariuszy dzwoniąc pod 112 lub 997.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, telefon, oszustwo, 112, SMS, przelew
Znaleziono ciało kobiety, która zaginęła kilka dni temu

W Lubawie odnaleziono ciało 50-letniej kobiety, której zaginięcie zgłosiła w poniedziałek rodzina – potwierdziła Radiu Olsztyn mł. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji. Znajdowało się w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV