Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Pokazy, gry i wycieczki z wirtualnym przewodnikiem. Rozpoczęły się 18. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Fot. uwm.edu.pl

Droga książki w internecie, wynalazek wynalazków, w pracowni histologa, czy też las w słoiku…- to tylko niektóre tytuły zagadnień przygotowanych przez naukowców z UWM na 18. Dni Nauki i Sztuki, które rozpoczęły się w środę.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ze względu na jej charakter, ale także liczbę zadeklarowanych już uczestników. Dzięki temu, że wiele zajęć prowadzonych jest on line – aż 80 tys. osób zarejestrowało się w sieci, by skorzystać z propozycji olsztyńskich naukowców. A przygotowali oni 95 wydarzeń on line oraz 62 w siedzibie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – powiedział Radiu Olsztyn rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski.

00:00 / 00:00

Prof. Stanisław Czachorowski uważa, że dzięki temu, że wiele zajęć ma charakter on line, będzie okazja do atrakcyjnej formy poznawania tajemnic nauki.

00:00 / 00:00

W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią, są one prowadzone w małych grupach. Pokazy, gry, quizy, czy nawet wycieczki z przewodnikiem w smartfonie zaplanowane są do piątku, ale ze względu na ich interaktywny i komputerowy charakter z wielu propozycji można skorzystać także w kolejnych dniach.

Fot. uwm.edu.pl

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dwie następne placówki oświatowe przeszły na nauczanie zdalne

Dwie następne placówki oświatowe na Warmii i Mazurach przeszły na nauczanie zdalne. To Przedszkole Miejskie nr 1 w Olsztynie oraz Szkoła Podstawowa numer 9 w stolicy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV