Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem nauczycieli i dzieci w szkołach i żłobkach w Elblągu

Fot. Adobe Stock

W szkołach podstawowych i żłobkach odnotowano pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem lub podejrzenie takiej infekcji u nauczycieli lub dzieci – potwierdza Urząd Miejski w Elblągu.

Dotyczy to także jednej z placówek niepublicznych, która nie podlega samorządowi. Z tego powodu konieczne było wyłączenie kilku klas czy grup z normalnej nauki i przejście do trybu zdalnego.

 To są incydentalne przypadki, które nie zaburzają pracy całych placówek i nie wymagają ich zamykania. Dotyczą szkół podstawowych numer 9, 14 i 15. Mam przekonanie, że sytuację tę zmienią szczepienia, które już trwają od wczoraj

– tłumaczy Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Oświaty w elbląskim ratuszu.

Wcześniej podobna sytuacja była m.in. w SP numer 12. Wszystkie szkoły i placówki oświatowe wprowadziły restrykcje sanitarne i korzystają z urządzeń do dezynfekcji sal. Do szkół nie są wpuszczane osoby postronne, po dziecko może przyjść jeden opiekun.

Wyniki testów przeprowadzonych w ubiegłym tygodniu u nauczycieli placówek oświatowych w Elblągu wykazały obecność koronawirusa u pół procenta badanych. W styczniowej akcji było 3 procent wyników dodatnich.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, dzieci, szkoła, nauczyciel, żłobek
Szczepienia opiekunów w żłobkach. Od poniedziałku rusza drugi etap zapisów

W poniedziałek ruszy drugi etap rejestracji na szczepienia opiekunów w żłobkach, klubach dziecięcych, dziennych opiekunów, a także pracowników placówek pieczy zastępczej. Druga tura zapisów na szczepienia...

Zamknij
RadioOlsztynTV