Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Poezję czyta się w poniedziałek” w amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie

Miłośnicy poezji spotkali się wczoraj w sali kameralnej pod amfiteatrem im. Czesława Niemena w Olsztynie. W czasie kolejnego spotkania z cyklu „Poezję czyta się w poniedziałek” swoją twórczość zaprezentowali poeta – Marcin Cielecki i Vj – Tonda Kinoko.

O powodach powstania cyklu  poetyckiegomówi Mariusz Sieniewicz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie:

Chcieliśmy, żeby w programie MOKu znalazło się miejsce na coś tak architycznego, pozornie egzotycznego jak poezja. W dzisiejszych czasach traktowana po macoszemu, jako ostatni element myślenia o kulturze, sztuce. Dla mnie on jest bardzo istotny, buduje nasz świat wartości.  Jest ogranicznikiem przeciwko degrengoladzie rzeczywistości  zarówno społecznej, jak i przede wszystkim językowej, Wprowadziliśmy właśnie ten cykle, żeby prezentować poetów związanych z Olsztynem i regionem.

Marcin Cielecki – jeden z najciekawszych poetów Olsztyna przedstawił wiersze z przygotowywanego tomu „Dziewiąta godzina autora”. – Jest dla mnie bardzo intrygującą i ciekawą postacią na mapie literackiej Olsztyna. Od lat idzie swoją własną, intrygującą ścieżką – podkreśla Mariusz Sieniewicz.

00:00 / 00:00

Kolejne spotkania z cyklu ”Poezję czyta się w poniedziałek już za miesiąc. Polecamy Państwa uwadze to wydarzenie.

Autor: M. Szczygło
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mariusz Sieniewicz
Galeria Dobro i Agnieszka Dybowska

Jest to przestrzeń niepodległej, niezależnej kultury - tak o działającej od wczoraj „Galerii Dobro" - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Mariusz Sieniewicz. „Galeria Dobro" mieści się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV