DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Podział punktów w Krakowie. Stomil remisuje z Garbarnią

Z jednym punktem z Krakowa wracają piłkarze Stomilu Olsztyn. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Garbarnia Kraków – Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
0:1 – Maciej Spychała (53), 1:1 – Mark Asinor (76)

W pierwszej połowie meczu gospodarze stworzyli więcej akcji w polu karnym, byli bliżej zdobycia bramki, ale pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem. W 53. minucie Stomil objął prowadzenie po stałym fragmencie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Shun Shibata, uderzał Bartosz Waleńcik, a akcję wykończył Maciej Spychała.

W 72. minucie mogło być 2:0 dla Stomilu. Błąd popełnił Xavier Dziekoński, piłkę przejął Piotr Kurbiel i podał do Caetano, który nie trafił do pustej bramki. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 76. minucie – gospodarze doprowadzili do wyrównania.

– Ten mecz możemy traktować jako duży niedosyt jeśli chodzi o końcowy rezultat – mówił po spotkaniu trener Szymon Grabowski.

00:00 / 00:00

Olimpia – także 1:1 zremisowała w Elblągu z Pogonią Siedlce.

– Goście cieszyli się z remisu. My już znacznie mniej – mówi trener Olimpii, Przemysław Gomułka

Stomil jest w tabeli II ligi 4., a Olimpia – 6. Za tydzień – derby Warmii i Mazur na stadionie przy alei Piłsudskiego w Olsztynie.

Redakcja: A. Niebojewska, K. Piasecka za M. Świniarski/ stomil.olsztyn.pl

Więcej w piłka nożna, mecz
Stomil Olsztyn zremisował z Polonią Warszawa

W pierwszym tegorocznym meczu 2. ligi Stomil Olsztyn zremisował u siebie z Polonią Warszawa 1:1. Olsztynianie rozpoczęli znakomicie - od trafienia w 5. minucie Huberta Sadowskiego....