Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podszywali się pod policjantów. Ofiarami byli seniorzy

Małżeństwo, które podawało się za policjantów, trafiło w ręce prawdziwych funkcjonariuszy. Para jest podejrzana o szereg oszustw dokonywanych w Olsztynie.

W wyniku działań olsztyńskich policjantów i funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, 54-latka i 52-latek zostali zatrzymani na gorącym uczynku, gdy próbowali odebrać pieniądze od seniorki oszukanej metodą „na policjanta”. Oboje trafili do aresztu.

W trakcie przesłuchania wyszło na jaw, że małżeństwo ma związek z podobnymi przestępstwami od czerwca do sierpnia tego roku. Za każdym razem działanie przestępców było bardzo podobne. Oszuści dzwonili do seniorów i podszywali się za policjantów. Następnie przekonywali pokrzywdzonych, że uczestniczą w policyjnej akcji i muszą przekazać swoje oszczędności, które są zagrożone. Ostatecznie gotówka czy biżuteria trafiała do tzw. odbieraków.

– informuje sierżant sztabowy Andrzej Jurkun z olsztyńskiej komendy.

00:00 / 00:00

W ten sposób oszukali 6 osób na łączną kwotę około 130 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionej gotówki.

Para usłyszała już zarzuty. Małżeństwu grozi do 8 lat więzienia. Decyzją sądu 54-latka i 52-latek zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policjanci, oszustwo, oszuści, seniorzy
Pierwsi seniorzy otrzymali czternastki. Do wypłaty jest ponad 11 mld zł

Kolejne terminy wypłaty świadczenia przypadają 1, 5, 6, 10, 15 i 20 września. Zgodnie z rządowymi szacunkami, w tym roku na czternastkę może zostać przeznaczone około...

Zamknij
RadioOlsztynTV