Olsztyn, Elbląg, Ełk, Bartoszyce, Braniewo, Działdowo, Aktualności, Giżycko, Aplikacja mobilna, Gołdap, Iława, Kętrzyn, Lidzbark Warm., Mrągowo, Nidzica, Nowe Miasto Lub., Olecko, Ostróda, Pisz, Szczytno, Węgorzewo, Region, Regiony
Podszywają się pod ZUS i wysyłają wnioski o 800 plus
Oszuści próbują nowej metody – podszywają się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do klientów ubezpieczyciela wysyłają maile z linkiem, który należy kliknąć by podwyższyć świadczenie 500 plus do 800 zł.
Jak powiedziała Anna Grabowska z warmińsko-mazurskiego oddziału ZUS, to próba wyłudzenia.
Przypominam, że rodzice, którzy mają prawo do świadczenia na obecnie trwający okres – czyli od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. – od stycznia bieżącego roku mają podniesione świadczenie do kwoty 800 zł, bez jakiegokolwiek wniosku. Jest to robione automatycznie
– dodała.
Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można składać od 1 lutego za pośrednictwem PUE, bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia i aplikacji mZUS.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)







