Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podpalił przyczepę kempingową z kobietą w środku. Rusza proces mężczyzny

fot. Przemysław Getka

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie oskarżonemu o podpalenie przyczepy kempingowej, w której znajdowała się kobieta. Proces w sprawie próby zabójstwa rozpocznie się 15 grudnia – podał w czwartek rzecznik sądu Adam Barczak.

Jak podał w komunikacie sędzia Adam Barczak, Prokuratura Okręgowa w Olsztynie 31 sierpnia skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Cezarowi G. oskarżonemu o próbę zabójstwa kobiety.

Prokuratura ustaliła, że 5 sierpnia ub. r. przy ul. Poprzecznej w Olsztynie Cezary G. feralnego dnia wraz z kilkoma znajomymi pili alkohol. W pewnym momencie pomiędzy oskarżonym a kobietą doszło do kłótni. Gdy w godzinach wieczornych pokrzywdzona poszła spać do swojej przyczepy kempingowej, Cezary G. miał wówczas podłożyć pod podłogą przyczepy worek z brykietem, a następnie go zapalić. Tym sposobem oskarżony podpalił przyczepę, wiedząc, że znajduje się w niej kobieta, która położyła się spać. W ocenie prokuratora, do zabójstwa kobiety nie doszło tylko z uwagi na interwencję innych osób, które w porę wydostały pokrzywdzoną z płonącej przyczepy.

00:00 / 00:00

Cezary G. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się jedynie do podpalenia przyczepy kempingowej.

Zaprzeczył, że miał świadomość, iż w środku znajduje się pokrzywdzona.

 

Autor: A. Libudzka (PAP)/P. Karpiszen
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w podpalenie, sąd, alkohol, oskarżony
Brał pieniądze za bilety, których nie wydawał. Nieuczciwy kierowca stanie przed sądem

Nawet na kilka lat może trafić za kratki kierowca autobusu, który pobierał opłatę od pasażerów, ale niektórym nie wydawał biletów. - 56-latek odpowie za oszustwo -...

Zamknij
RadioOlsztynTV