Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podopieczni DPS-ów zmierzyli się w konkursie kulinarnym. „To była świetna zabawa”

Fot. J. Sulecki

W Środowiskowym Domu Pomocy w Żelaznej Górze odbył się Wojewódzki Konkurs Kulinarny dla Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy z całego regionu zmagali się przygotowując dania obiadowe oraz słodkie desery.

O tym, kto brał udział w konkursie, powiedziała kierownik placówki Kalina Jakimczuk.

Jest to trzecia edycja konkursu kulinarnego, którego tematem przewodnim były polskie smaki. To są podopieczni z osiemnastu domów z całego województwa. Udział w konkursie brało 100 osób.

00:00 / 00:00

– Podopieczni DPS-ów przygotowywali potrawy, ale przede wszystkim dobrze się bawili – zauważył wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski.

To jest swego rodzaju wyciąganie osób ze swojej choroby. Tacy podopieczni mogą nie tylko gotować, ale także szyć, brać udział w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach. W ich spojrzeniach i uśmiechach widać, że świetnie się bawią.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Pani Ania, jedna z uczestniczek rywalizacji, opowiedziała, co przygotowywała podczas kulinarnych zmagań w Żelaznej Górze.

Razem ze swoją ekipą przygotowaliśmy kotlety ziemniaczane z sosem pieczarkowym. Aby je wykonać potrzeba trochę czasu, ponieważ trzeba przygotować ciasto oraz oddzielnie sos.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Wójt gminy Braniewo Jakub Bornus dodaje, że w najbliższych miesiącach gmina planuje przyjąć więcej osób pod opiekę placówki w Żelaznej Górze.

Jest to jedno z zadań gminy, aby prowadzić środowiskowe domy samopomocy. Na terenie naszej gminy jest jeden tego typu dom, w którym znajduje się 40 podopiecznych. Mam nadzieję, że od nowego roku będziemy mieć więcej miejsc.

00:00 / 00:00

Tegorocznym zwycięzcą konkursu kulinarnego zostali członkowie Środowiskowego Domu Pomocy Caritas we Fromborku, którzy przygotowali dzyndzałki z hreczką i skrzeczkami.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w konkurs, gotowanie, środowiskowe domy samopomocy, osoby niepełnosprawne, Piotr Opaczewski, ŚDS
Radio od kuchni. To już ostatnia kulinarna podróż w tym sezonie

Wszystko co dobre szybko się kończy. Zakończymy również trzeci sezon najsmaczniejszej letniej audycji Radia Olsztyn - Radio od kuchni. Gdzie zaplanowaliśmy finał kulinarnej podróży w poszukiwaniu...

Zamknij
RadioOlsztynTV