Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podniebni cyrkowcy nad Giżyckiem i Kętrzynem

Niebo nad Giżyckiem opanowały samoloty. Nad Niegocinem trwa największa impreza lotnicza w Polsce Mazury AirShow.

Niedziela (04.08) jest dniem otwartym lotnisk Mazury Residence koło Giżycka i Wilamowo koło Kętrzyna, gdzie można zobaczyć wystawę samolotów i skoczyć ze spadochronem. Są też loty promujące Mazury. Finałowy blok pokazów lotniczych rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa trzy godziny.

W tym roku nad Niegocinem można m.in. podziwiać akrobacje, przeloty samolotów współczesnych i zabytkowych. Jedną z maszyn jest legendarny samolot transportowo-pasażerski DC-3 Dakota. Są także amerykański Piper i kanadyjski Beaver oraz latające łodzie i samoloty-amfibie. Miłośnicy lotnictwa liczą też na przelot wojskowych F-16.

Także dziś odbędą się 1. Otwarte Zawody Modeli Szybowców „Smyki na Start”. Zadaniem uczestników będzie zbudowanie piankowego szybowca, który jak najdłużej utrzyma się w powietrzu. Organizatorzy przygotowali stanowiska dla ponad setki dzieci. Uroczyste zakończenie Mazury Air Show planowane jest na godzinę 14.30 w giżyckim amfiteatrze.

Mazury Air Show to wyjątkowa impreza. Tylko na Mazurach publiczność ma okazję podziwiać wodnosamoloty, czyli latające łodzie i samoloty-amfibie startujące i lądujące bezpośrednio z powierzchni jeziora. (PAP/mkłod/łw)

Mazury Air Show – Giżycko 2013, fot. Krzysztof Pakulnicki

Mazury Air Show – Giżycko 2013, fot. Krzysztof Pakulnicki

Mazury Air Show – Giżycko 2013, fot. Krzysztof Pakulnicki

 

Mazury AirShow 2013 – plakat

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, Mazury AirShow 2013
XXIX Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych w Jezioranach – część 6

W Jezioranach zakończył się XXIX Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych. Jury wysłuchało 19 kapel, a nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Puchar Wojewody Warmińsko-Mazurskiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV