Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podawali się za policjantów i żądali przekazania gotówki. Seniorka ofiarą oszustów

Fot. KMP Elbląg

 W Olsztynie złodzieje  próbowali sześciokrotnie wyłudzić pieniądze metodą „na policjanta”. Pięć osób nie dało się nabrać, ale jedna padła ofiarą oszustów.

We wszystkich przypadkach schemat działania przestępców był taki sam. Podszywając się za policjantów wykonujących czynności służbowe, zażądali przekazania gotówki osobie we wskazanym miejscu. Na szczęście w pięciu przypadkach seniorzy wykazali się czujnością. Po odebraniu podejrzanego telefonu w porę zorientowali się, że mogą mieć do czynienia z oszustami, dzięki czemu uniknęli utraty swoich oszczędności. Niestety, jedna spośród sześciu osób do których dzwonili oszuści uwierzyła w legendę, że ma do czynienia z policjantami próbującymi zatrzymać członków zorganizowanej grupy przestępczej. 85-latka w ten sposób straciła 10 tysięcy złotych.

– mówi sierżant Andrzej Jurkun z biura prasowego olsztyńskiej policji.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że nigdy nie proszą przez telefon o przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy czy wartościowych przedmiotów. Przypominają też, by w przypadku telefonu od nieznanej osoby, która poprosi o pieniądze, nie wdawać się w dyskusję, rozłączyć połączenie i dopiero wtedy kontaktować się z policją, np. pod numerem alarmowym 112.
Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, wyłudzenie, oszustwo
Dodatkowe świadczenie postojowe dla artystów. Jakie warunki trzeba spełnić, aby z niego skorzystać?

Artyści na umowach cywilnoprawnych mogą od dzisiaj wnioskować o jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe w wysokości 2080 złotych. Zgodnie z tarczą 6.0 przysługuje ono osobom wykonującym umowy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV