Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Podawał się za pracownika banku. Mieszkanka Elbląga straciła 20 tysięcy złotych

Stratę 20 tysięcy złotych kosztowało pewną elblążankę nadmierne zaufanie do dzwoniącego do niej rzekomego przedstawiciela banku.

Kobieta nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, przekazała oszustowi dane do konta i możliwość sterowania nim bez jej zgody. Zaczęło się od telefonu osoby podającej się za pracownika banku z informacją o próbie włamania na konto. W telefonie dzwoniący wyświetlił się jako „infolinia banku”. Rozmowa z rzekomym konsultantem trwała blisko godzinę.

Mężczyzna poprosił o zainstalowanie w telefonie aplikacji związanej z obsługą konta. Poprowadził ją też krok po kroku jak ma to zrobić, a następnie poprosił o numer id telefonu

– potwierdza komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Policja apeluje o większą ostrożność i nieudzielanie nieznanej osobie tak ważnych informacji. Takie próby oszustwa mogą się powtórzyć w najbliższym czasie. Na szczęście, kobieta poszła do banku i zablokowała swoje konto. Ale podczas tej wizyty okazało się, że oprócz udanego wyłudzenia pieniędzy, sprawca próbował w jej imieniu zdalnie uzyskać dostęp do kredytu w wysokości 20 tysięcy złotych.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, bank, oszust
Podszywają się pod kurierów i odbierają paczki. Policja ostrzega przed oszustami

Elbląska policja ostrzega - pojawili się oszuści podszywający się pod kurierów i odbierający paczki. Odnotowane są już dwa przypadki w Elblągu i w Pasłęku. Schemat był...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV