Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pod dziećmi załamał się lód. Zginął mężczyzna, który je ratował

Fot. OSP Reszel

Utonął mężczyzna, który ratował 9 i 10-latkę, pod którymi załamał się lód na stawie. Do tragedii doszło w Robawach w gminie Reszel.

Jedna z dziewczynek sama dopłynęła do brzegu, drugą wyjęli z wody dziadek i sąsiad. Do wypadku doszło w sobotę późnym popołudniem, ale policja poinformowała o nim dziś rano.

Dwie dziewczynki, 9 i 10-latka bawiły się na zamarzniętym przydomowym stawie. Nagle lód zarwał się i obie znalazły się w wodzie. 10-latka o własnych siłach dopłynęła do brzegu i wyszła ze stawu, ale 9-latka zaczęła znikać pod wodą.

– powiedziała oficer prasowa policji w Kętrzynie Ewelina Piaścik.

Krzyki dziewczynek usłyszeli sąsiedzi. Jeden z nich, 40-latek, rzucił się do wody na ratunek, niestety sam także zaczął tonąć.

Na miejsce przybiegli inni sąsiedzi i dziadkowie jednej z dziewczynek. Wspólnymi siłami wydobyli z wody zarówno 9-latkę jak i 40-latka. Mężczyzna nie oddychał, więc rozpoczęto reanimację

– dodała Ewelina Piaścik.

Sąsiedzi reanimowali 40-latka do przyjazdu karetki, potem akcję kontynuowali ratownicy. Niestety czynności życiowych mężczyzny nie udało się przywrócić.  Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok zmarłego. Ratownicy medyczni zbadali także dziewczynki, które wpadły do wody. Orzekli, że nic im się nie stało i dzieci wróciły do swoich domów.

Lód pokrywający jeziora jest bardzo kruchy i mało wytrzymały, ratownicy apelują, by pod żadnym pozorem nie wchodzić na tafle.

Fot. OSP Reszel

Fot. OSP Reszel

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP/J.Golon

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, dzieci, lód, utonięcie, staw, kruchy lód, dziewczynki
Bezpieczeństwo w sieci

W czasie ostatniej Dziecinady postanowiliśmy porozmawiać o Dniu Bezpiecznego Internetu, czyli inicjatywie organizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 31 w Olsztynie. Wydarzenie obchodzone będzie w marcu 2021...

Zamknij
RadioOlsztynTV