Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pobił do nieprzytomności i zrzucił mężczyznę z mostu. Jest akt oskarżenia

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Piotrowi M., który w sierpniu minionego roku zrzucił do Łyny mężczyznę, który go zaczepił.

Postawiono mu zarzut usiłowanie zabójstwa, bo – według prokuratury – przewidywał możliwość pozbawienia życia poszkodowanego. Najpierw pobił go do nieprzytomności, a potem przerzucił przez barierkę mostu Jana na olsztyńskim Starym Mieście.

Łukasz Ś. spadł do koryta rzeki Łyny z wysokości około 7 metrów. Śledztwo zostało wszczęte po analizie materiału wideo z internetu, na którym widać całe zajście. W trakcie czynności ustalono, że mężczyźni wcześniej się nie znali, a poszkodowany tego dnia zaczepiał przypadkowych przechodniów, w tym oskarżonego.

Piotr M. zareagował zbyt impulsywnie. Mężczyzna złożył wyjaśnienia. Przyznał się do tego, że uderzył pokrzywdzonego i odepchnął go. Nie przyznał się natomiast do tego, aby działał z zamiarem pozbawienia go życia

– wyjaśnił prokurator Daniel Brodowski z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Na początkowym etapie postępowania mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Decyzją sądu ten środek zapobiegawczy zastąpiono jednak dozorem policyjnym i zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Kiedy ruszy proces jeszcze nie wiadomo. Piotrowi M. grozi dożywocie.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Brutalne zachowanie 37-latka. Zrzucił mężczyznę z mostu. Nagranie krąży w internecie

Autor: K. Grabowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w sąd, prokuratura, pobicie, Olsztyn, rzeka, Łyna, akt oskarżenia
Pożar na olsztyńskim Zatorzu. Trwają prace rozbiórkowe

Strażacy dogaszają pożar sklepu Społem przy ulicy Jagiellońskiej, w dzielnicy Zatorze, w Olsztynie. Ogień pojawił się w budynku przed godziną 4 nad ranem. Trwa dogaszanie pogorzeliska...

Zamknij
RadioOlsztynTV