Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po sukcesie w Szeged, czas na Mistrzostwa Europy

Fot. FB Mateusz Kamiński Canoe

W niedzielę Mateusz Kamiński z OKSW Olsztyn i Vincent Słomiński ze Stomilu Poznań, wygrali rywalizację w Pucharze Świata kajakarzy w konkurencji c-2 500 m. Teraz – zamierzają powalczyć o wysokie miejsca na Mistrzostwach Europy i Świata.

Tym razem jednak – zależy im na dystansie dwa razy dłuższym, który jest konkurencją olimpijską. Mateusz Kamiński nie ukrywa, że na Węgrzech spodziewał się dobrego rezultatu.

Czułem w kościach, że ta dwójka „dobrze idzie” i miałem nadzieję walczyć o medale.

– mówi olimpijczyk z Rio.

Tata i trener Mateusza – Andrzej Kamiński – nie ukrywa, że wygrana na Węgrzech, to spory sukces. Teraz jednak, trzeba mądrze kontynuować sezon. Jak zaznacza szkoleniowiec, nie można wywierać presji na olsztyńsko – poznańskim duecie, ponieważ jest na to za wcześnie.

W finale kanadyjek na 1000 metrów, duet Słomiński/Kamiński był siódmy, a w jedynce na 5000 metrów, olsztynianin zajął czwarte miejsce.

M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kajakarstwo, Andrzej Kamiński, Mateusz Kamiński, kanadyjkarz
Adam Seroczyński będzie walczył z MKOL-em. Olsztyński olimpijczyk chce sprawiedliwości

Olimpijczyk, wielokrotny reprezentant Polski, kajakarz, a obecnie trener w olsztyńskim Kayak Sport Club, Adam Seroczyński zapowiada złożenie skargi na Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Sprawa dotyczy dyskwalifikacji nałożonej...

Zamknij
RadioOlsztynTV