Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po roku poszukiwań udało się znaleźć miejsce na… lodówkę. Elbląska Jadłodzielnia ma stałe lokum

Fot. M. Stankiewicz

Wszystko wskazuje na to, że elbląska Jadłodzielnia po kilku miesiącach poszukiwań dobrego miejsca znalazła ostatecznie lokum.

Punkt przekazywania produktów czy gotowych potraw, którymi można dzielić się z innymi, prowadzi Elbląski Bank Żywności. Jadłodzielnia będzie mieścić się holu budynku przy Związku Jaszczurczego 17, tam, gdzie siedzibę ma Centrum Organizacji Pozarządowych.

Bank Żywności prawie rok szukał miejsca, w którym można byłoby umieścić chłodnię. Wstępne zgody były, ale np. duża spółdzielnia mieszkaniowa czy stowarzyszenie kupców jednak odmówili. Dlatego przez kilka miesięcy Jadłodzielnia była przy Banku Żywności, co zdaniem jego pracowników nie było najlepszym rozwiązaniem. Teraz jest tam, gdzie mają siedzibę elbląskie organizacje pozarządowe. – My zobowiązaliśmy się do dbania o nią – tłumaczy dyrektor banku Teresa Bocheńska, która zachęca każdego do dzielenia się nadmiarem jedzenia.

Bank Żywności prosi, aby każda potrawa trafiająca do Jadłodzielni była dobrze opakowana i oznakowana datą, kiedy została zrobiona. Z jedzenia może korzystać każdy, kto jest głodny.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jadłodzielnia
Bliższe spotkania – 06.09.2019

Koło Gospodyń Wiejskich współcześnie oraz rok działalności Jadłodzielni w Ełku - na te tematy z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska. Pierwsze powstały...

Zamknij
RadioOlsztynTV