Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Po bezprawnej eksmisji trwa walka o odszkodowanie za mieszkanie wielodzietnej rodziny z Olsztyna. Sprawa ciągnie się 21 lat

Od 20 lat trwa walka o odszkodowanie za bezprawnie przejęte mieszkanie wielodzietnej rodziny z Olsztyna. Senator Lidia Staroń podczas konferencji prasowej przedstawiła historię rodziny i jej walki z nieuczciwymi działaniami spółdzielni mieszkaniowej.

W 1998 roku rodzina państwa Szypulskich została eksmitowana z mieszkania przy ulicy Dworcowej wraz z sześciorgiem dzieci. Powodem było niewielkie zadłużenie i utrata praw członkowskich w spółdzielni. Rodzina chciała uregulować zaległości, ale – jak mówiła Barbara Szypulska – prezes Spółdzielni Pojezierze jej to uniemożliwiał. Kobieta była wtedy w 9. miesiącu ciąży z siódmym dzieckiem.

00:00 / 00:00

Eksmisja została przeprowadzona, mimo że rodzina uregulowała wszystkie wcześniejsze zaległości. Później okazało się, że mieszkanie przejęła córka głównej księgowej spółdzielni.

Sprawa trafiła do sądu i poszkodowana rodzina dopiero po 18 latach dostała za 60-metrowe własnościowe mieszkanie odszkodowanie w wysokości niespełna 23 tysięcy złotych. Księgowa Spółdzielni Pojezierze usłyszała wtedy wyrok roku więzienia w zawieszeniu. Senator Lidia Staroń wniosła kolejny pozew do sądu. Teraz Sąd Okręgowy w Olsztynie ustalił dodatkowe odszkodowanie wysokości 80 tysięcy złotych.

00:00 / 00:00

Senator Lidia Staroń zapowiada jednak apelację od tego wyroku. Jak podkreślała podczas konferencji, mieszkanie warte jest znacznie więcej niż zasądzona kwota.

 

 

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, mieszkanie, eksmisja, Lidia Staroń
Sondaż przedwyborczy na zlecenie Radia Olsztyn: PiS wygrywa na Warmii i Mazurach. Kto straci, a kto zyska mandat w Sejmie?

Na tydzień przed wyborami parlamentarnymi wybory na Warmii i Mazurach wygrywa z wynikiem 38,9% Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu Ośrodka Badawczego Dobra Opinia dla Radia...

Zamknij
RadioOlsztynTV