Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sondaż przedwyborczy na zlecenie Radia Olsztyn: PiS wygrywa na Warmii i Mazurach. Kto straci, a kto zyska mandat w Sejmie?

Sondaż Ośrodka Badawczego Dobra Opinia dla Radia Olsztyn.

Na tydzień przed wyborami parlamentarnymi wybory na Warmii i Mazurach wygrywa z wynikiem 38,9% Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu Ośrodka Badawczego Dobra Opinia dla Radia Olsztyn.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 34,8%. Najniższy stopień podium przypadło Lewicy, na którą chce zagłosować 14,2%. Do Sejmu dostałby się także PSL-Koalicja Polska z wynikiem 7,9%. Pod progiem wyborczym znalazłaby się natomiast Konfederacja Wolność i Niepodległość z poparciem 3,4%.

Podział mandatów
Gdyby wyniki sondażu potwierdziłyby się, aktualnie rządząca partia – Prawo i Sprawiedliwość – zdobyłaby na Warmii i Mazurach (okręgi wyborcze nr: 34 i 35) rekordowe 9 mandatów.  Z list Koalicji Obywatelskiej w ławach poselskich zasiadłoby 6 posłów, z Lewicy – 2, a z PSL – 1.

Historyczna wygrana Prawa i Sprawiedliwości
Należy podkreślić, że gdyby wyniki potwierdziłyby się, Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby na Warmii i Mazurach najlepszy wynik w historii. Cztery lata temu partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała z obu okręgów 8 mandatów do Sejmu.

Partia Wybory 2015 Wybory 2019
Prawo i Sprawiedliwość 8 9
Koalicja Obywatelska 7 6
Lewica 0 2
 Polskie Stronnictwo Ludowe (+Kukiz’15) 3 1

Badanie zostało zrealizowane w dniach 30 września – 4 października 2019 roku przez Ośrodek Badawczy Dobra Opinia na reprezentatywnej próbie 500 dorosłych mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

Wybory do parlamentu odbędą się 13 października.

Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, wybory, Parlament, lewica, mandaty, sondaż, uwaga
Tadeusz Cymański poparł w Ełku Roberta Nowackiego

Na Mazury przyjechał poseł Tadeusz Cymański. Poparł Roberta Nowackiego ubiegającego się o mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości. Tadeusz Cymański zachęcał do udział w wyborach....

Zamknij
RadioOlsztynTV