Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pływali, aby uczcić papieża Polaka

26 kilometrów i 516 metrów – dokładnie tyle przepłynęli uczestnicy, zorganizowanego w Olsztynie, 8 Maratonu Pływackiego ku pamięci Jana Pawła II.

Dlaczego taki dystans? Ponieważ pontyfikat papieża Polaka trwał dokładnie 26 lat, 5 miesięcy i 16 dni. Aby uczcić rocznicę śmierci Karola Wojtyły, co roku mieszkańcy Olsztyna spotykają się na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Głowackiego.

Jak powiedziała organizatorka maratonu Marzena Dworznikowska, dyrektorka Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska, impreza na stałe wpisała się do kalendarza sportowego Olsztyna. Za dwa lata, w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II,sztafeta prawdopodobnie przeniesiona zostanie do olsztyńskiej Aquasfery.

Uczestniczka maratonu Patrycja Rudzka-Jasińska, która wraz z córką Kają przepłynęła dwie długości basenu podkreślała, że bardzo intensywnie przygotowywała się do zawodów trenując raz w tygodniu.

Punktualnie o godzinie o 21. 37 uczestnicy maratonu minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego przed 8 laty polskiego papieża Jana Pawła II. (pświn/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papież, Jan Paweł II, maraton
Jezuici modlą się za papieża

Jezuici z sanktuarium w Świętej Lipce na Mazurach modlą się za swego współbrata zakonnego, papieża Franciszka. Dziękczynienie za powołanie na Stolicę Piotrową ojca Jorge Mario Bergolio...

Zamknij
RadioOlsztynTV